Dieta zbilansowana

Witamina D jest jedyną witaminą, która nie jest zdobywana ze spożywanych pokarmów. Witamina ta jest uzyskiwana przez skórę eksponowaną na promienie słoneczne. Także niektóre produkty spożywcze zawierają witaminę D. Można również witaminę D uzupełniać poprzez suplementowanie.

Witamina A pełni wiele funkcji w organizmie, między innymi zdrowych oczu, wspomaganie wzrostu komórek, a również wspomaganie układu immunologicznego. Witamina A jest nie tylko wchłaniana bezpośrednio, ale jest też generowana przez organizm poprzez przekształcenie beta-karotenu.
http://cidg.com.pl/2021/11/10/jedz-zdrowo/

Wielu ludzi nie stosuje dostatecznie zbilansowanej diety, by zapewnić wszystkie potrzebne witaminy, co doprowadziło do boomu branży środków wielowitaminowych. Suplementy wielowitaminowe są dostępne w wielu różnych formach, w tym tabletek, kapsułek żelowych, a nawet płynów. Niewątpliwie oczywistą zaletą wypływającą z korzystania z suplementów wielowitaminowych jest wygoda. O wiele łatwiej jest zażyć jedną dawkę takiego preparatu, który zawiera wszystkie potrzebne witaminy, w porównaniu z przyjmowaniem wielu różnych preparatów.

Bowiem gotowanie ujmuje dużo składników odżywczych oraz witamin z produktów spożywczych, nieuchronnie zaczynasz odżywiać swoje ciało tym, czego potrzebuje, jeżeli rezygnujesz z gotowania jedzenia i zaczynasz spożywać żywność surową.

Spożywanie surowego jedzenia dynamizuje metabolizm. Trawienie surowej żywności wymaga nieco więcej energii, ale ze względu na korzyści warto zdecydować się na przynajmniej częściowo surową dietę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *